Zidentyfikowano dwie nowe grupy krwi

Dwie niedawno odkryte układy grup krwi: Langereis oraz Junior były do tej pory zagadką dla naukowców. Teraz wiadomo, że antygeny erytrocytarne w przypadku tych grup to białka ABCB6 oraz ABCG2.
Langereis oraz Junior są stosunkowo rzadkimi układami grup krwi, jednak w niektórych regionach świata rozpoznanie ich powinno być rutynowym elementem diagnostyki, tak jak np. w Japonii, gdzie ponad 50 tysięcy osób może być Junior-negatywna, co może doprowadzić do konfliktów serologicznych podczas ciąży oraz do poronień czy odrzucania przeszczepów.Nie wiadomo jeszcze  Jaki  wpływ  odkrycie to będzie miało na zdrowie i czy będzie można stosować dostępne na rynku środki i suplementy.Więcej  informacji  znajdziesz  tutaj  
Choć do tej pory świat nauki nie wypracował jednomyślnego stanowiska coraz częściej słyszymy informacje, iż grupa krwi wpływa na dietę jaką powinniśmy stosować. Opinie są dość sceptyczne, ale mimo to każdy choć raz spróbował diety opartej na jego grupie krwi. Czy dieta taka zrewolucjonizuje podejście do odchudzania? Możliwe. Odchudzanie to odwieczny problem, a dieta dobra dla jednych nie pomaga drugim. Dlatego często stosujemy suplementy. Suplement to jedno ale środek taki nie ważne czy ze sklepu czy z apteki nie zawsze pomaga. Poza tym suplement to tylko wsparcie dla zmian w naszym stylu życia. kto wie może o diecie niedługo zadecyduje nasza grupa krwi. Więcej  informacji  znajdziesz  tutaj grupy krwi
Wraz z grupami ABO oraz Rhesus (Rh) Międzynarodowe Towarzystwo Transfuzji Krwi rozpoznaje 30 układów grup krwi, które noszą nazwy takie jak Duffy, Kidd czy Diego. Do tej pory oczywiście nie zaliczano do nich grup Langereis oraz Junior, jednak teraz, gdy odpowiednie antygeny zostały zidentyfikowane, rozpoznawanie nowych układów grup krwi będzie rutynową procedurą. Szczególnie ważną w przypadku transfuzji, przeszczepu organów czy w diagnostyce ciężarnych.
Co ciekawe, poprzedni rodzaj antygenów erytrocytarnych odkryto ponad 10 lat temu. Przypuszcza się, że istnieje jeszcze około 10-15 nadal nieznanych, rzadkich grup krwi. Nad nowymi grupami i ich antygenami erytrocytarnymi  intensywnie pracuje kilka czołowych grup badawczych.