TOP PRODUKTY

0
Rate this post

Jakie suplementy mogą pomóc w utracie wagi?

Utrata wagi to nie jest łatwy proces, a nam potrzebna jest duża wola, wytrwałość i upór, nawet gdy myślimy,że to nie tak. Chociaż na rynku istnieje wiele preparatów, które obiecują, Bezpieczne i szybkie wyniki, nie ma” magicznej tabletki, która daje szybkie rezultaty bez wysiłku i zmian. Przy wyborze należy być ostrożnym i zwracać się o poradę do mieszkańców. Poniżej prezentujemy przegląd dodatków do żywności, które mogą być dodatkowym wsparciem dla procesu odchudzania.

Błonnik

Błonnik-jest to długie łańcuchy węglowodanów, które неудобоваримы naszej gastrointestinal system i wiążą wodę w jelitach i część trawiona substancji, takich jak cukier i tłuszcze, które następnie jest odprowadzana z naszego organizmu, a z drugiej strony, należy je przyjmować z dużą ilością wody i w ten sposób dają uczucie sytości, z powodu objętości, który zajmują one w jelitach. Również błonnik będzie korzystnie wpływać na utrzymaniu normalnych funkcji układu pokarmowego. Niektóre przykłady błonnika, które mają roszczenia na zdrowie, które przyczyniają się do zmniejszenia masy ciała, to глюкоманнан (rośliny konjac) i псиллиум (indyjski babka). Na rynku są one dostępne w postaci proszku i kapsułek.

Zielona kawa

Przy wyborze leku z zielonej kawy, należy wybrać standardowe preparaty zawierające substancję Святол, pozyskane z nieprzygotowanych ziaren gatunku Coffea canephora (Robusta) i obfite w клогенной kwasie. Svetol zawiera co najmniej 45% kwas chlorogenowy i nie zawiera składników kawy, takich jak kofeina, które mogą mieć niepożądane skutki. Palenie ziaren kawy prowadzi do zniszczenia kwas chlorogenowy, a tym samym utraty jej korzystny wpływ na przemianę materii. Badania wykazały, że kwas chlorogenowy ma możliwość zmniejszyć wchłanianie glukozy z jelit, co z kolei prowadzi do uruchomienia spalanie tłuszczu jako źródła energii. Na rynku jest on dostępny w postaci kapsułek, tabletek i proszku.

L-karnityna i CLA

L-karnityna i frakcje kwas linolowy (CLA) są suplementów, dla których wymagana jest aktywność fizyczna.
W szczególności, L-karnityny w organizmie człowieka odgrywa rolę nośnika kwasów tłuszczowych przez błonę komórkową do mitochondriów, gdzie są spalane i wykorzystywane jako źródło energii. Badania wykazały, że spożycie L-karnityny bez aktywności fizycznej nie wpłynie na zmniejszenie tkanki tłuszczowej, dlatego też zaleca się spożywać L-karnityna 30 minut przed dłuższy aktywności fizycznej (30 minut).

  • Natomiast uważa się, że CLA ma zdolność do selektywnego usuwania tłuszczu i zwiększyć masę mięśniową za pomocą ćwiczeń aerobowych, ponieważ przyczynia się do metabolizmu tłuszczów i przyczynia się do ich przekształcenie w energię.
  • Innymi słowy, zwiększenie masy mięśniowej, jednocześnie spalamy więcej kalorii i schudnąć szybciej i sprawniej, zwiększając utratę tkanki tłuszczowej. L-karnityna jest dostępny na rynku w postaci ciekłej, w postaci proszku w kapsułkach i CLA w postaci kapsułek.

Kapsaicyna

Kapsaicyna jest składnikiem, otrzymanym z ostrego pieprzu, i jest korzystne dla efektu utraty wagi, ponieważ to zwiększa zużycie energii i rozkład tkanki tłuszczowej i zmniejsza apetyt. Badania wykazały, że spożywanie ostrej papryki może zwiększyć zużycie energii w dzień i w ten sposób przyspieszyć proces utraty masy ciała u tych osób, które już przystąpiły do indywidualnego planu zasilania, czyli mają zmniejszoną wartość energetyczną zgodnie z ich potrzebami. Jako suplement diety kapsaicyna jest dostępny na rynku w kapsułkach i tabletkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj