Sposoby na pozbycie się przebarwień z paznokci

0
Rate this post

Jeśli lubisz malować paznokcie ciemnymi kolorami takimi jak granat czy bordo zapewne co jakiś czas musisz borykać się z przebarwieniami na płytce. W jaki sposób je usunąć i zapobiec ich powstawaniu? Śpieszymy z pomocą.

GRUNT TO BAZA

Aby na płytce nie powstawały nieestetyczne plamy należy stosować podkład. W jego roli może wystąpić nawet zwykły bezbarwny lakier. W sklepach znajdzie się też preparaty, które oprócz funkcji ochronną spełnią pielęgnacyjną i odżywczą. Ważne, żeby kolorowa emalia nie miała bezpośredniego kontaktu z paznokciem.

DOMOWE SPOSOBY NA PRZEBARWIENIA

Pomocny może okazać się sok z cytryny. Jego wybielające właściwości pozna się zanurzając na 2 minuty paznokcie w miąższu z tego owocu. Skuteczną metodą jest też zanurzenie wacika w soku z cytryny, a następnie pocieranie nim przebarwionej płytki. Warto stosować na dłonie kąpiele wodne z dodatkiem sody oczyszczonej oraz wody utlenionej.

Proporcje mikstury wyglądają następująco: pół szklanki wody, 4 łyżki sody i 2 wody utlenionej. Czas moczenia wynosi w tym przypadku 10 minut. Soda oczyszczona przyda się do przygotowani pasty wybielającej. W tym przypadku łyżeczkę białego 

Sposoby na pozbycie się przebarwień z paznokci

proszku miesza się z oliwą z oliwek (łyżeczka) oraz sokiem z cytryny (łyżka). Papkę wciera się w paznokcie i pozostawia na nich na 15 minut.

Kolory paznokci na nadchodzący sezon

Jaki kolor lakieru do paznokci wybrać na zbliżający się wielkimi krokami sezon zimowy? Najlepiej inspiracji szukać na wybiegach. To nie tylko cenne źródło informacji na temat tego jaki krój spodni czy płaszcza będzie modny. Projektanci z równym zaangażowaniem podpowiadają, które kolory lakierów i jaki kształt paznokcia będą modne w danym okresie. Pora przyjrzeć się, co kreatorzy serwują nam tym razem.

Co jak co, ale ciemna czerwień, wpadająca lekko w brąz lub z dodatkiem fioletu nigdy nie wyjdzie z mody. Dla tych z nas, które nie znoszą kolorowych eksperymentów na paznokciach bordo będzie wyjściem idealnym. Będzie dobrze wyglądać na tle jesiennych ubrań i zapewni nam odpowiednią porcję elegancji na co dzień.