Piękna, zdrowa cera jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o kobiecej atrakcyjności. Dlatego każda z nas stosuje specjalne peelingi, nakłada maseczki nawilżające lub odżywiające, aplikuje serum i pamięta o odpowiednich kremach przed zrobieniem idealnego makijażu i wyjściu z domu.
Ale coraz częściej zdarza się, że zmęczone po ciężkim dniu marzymy jedynie o jak najszybszym zmyciu naszego make-up’u i położeniu się spać – a rano zastanawiamy się czemu nasza skóra nie wygląda tak promiennie jak kiedyś.
Nie tylko dobry sen wpływa na wygląd naszej cery. Podstawowym błędem wielu kobiet jest zapominanie o nałożeniu odpowiedniego kremu na noc. Nasze cera, po całym dniu potrzebuje specjalnej pielęgnacji, zwłaszcza, że podczas naszego nocnego wypoczynku regeneruje się najbardziej w ciągu dnia.
Około północy nasza skóra staje się bardziej elastyczna i lepiej ukrwiona, dzięki czemu lepiej przyjmuje aktywne składniki z kosmetyków i dostarcza je do głębszych warstw naskórka. Dlatego kremy na noc posiadają w swoim składzie większe ich skoncentrowanie. Jej komórki oczyszczają się z toksyn i zaczynają produkować specjalne białka regenerujące włókna kolagenowe i naprawiające część jej uszkodzeń powstałych w ciągu dnia.
Wybierając swój krem na noc:
Należy przede wszystkim pamiętać jaki typ cery mamy oraz o naszym wieku.
Dla kobiet z cerą trądzikową lub ze skłonnością do przetłuszczania się kremy powinny być lżejsze, natomiast posiadaczki cery suchej potrzebują kosmetyku gęstszego – który lepiej nawilży i zapobiegnie utracie wody w ciągu dnia. Kobiety po 30 roku życia powinny szukać kremów z koenzymem Q10, dla czterdziestolatek wskazane są takie mające dodatkowo ceramidy, nienasycone kwasy tłuszczowe, proteiny czy retinol.
W wieku 50+ niezwykle pomocne będą izoflawony sojowe, kwas foliowy oraz glikolowy. Co więcej najlepsze kremy powinny mieć zawsze w swoim składzie witaminy A, E, C, flawonoidy, które będą przeciwdziałać uszkodzeniom wywoływanych przez czynniki zewnętrze (zimno, słońce, wiatr) oraz odżywcze minerały jak wapń, krzem, cynk selen oraz siarkę.