Odchudzanie – przepis na sukces

0
5/5 - (1 vote)

Atrakcyjny wygląd i wysportowana sylwetka to cel zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Szczególnie dzisiaj mamy świadomość tego, że jest on w stanie zapewnić nam bardzo wiele – większe powodzenie, przychylność przełożonych, podziw znajomych.
Przeprowadzono wiele badań dotyczących tego, że o wiele więcej jesteśmy w stanie załatwić, jeżeli społeczeństwo uważa nas za osoby ładne i zadbane. Najważniejsze jest tutaj jednak to, że to my sami czujemy się ze sobą o wiele lepiej, jeżeli mamy świadomość tego, że dobrze wyglądamy. Wysoka samoocena i pewność siebie to coś, czego pragnie każdy. 

Co zrobić, aby osiągnąć sukces w zrzucaniu wagi?

Zdajemy sobie jednocześnie sprawę z tego, że aby to osiągnąć – potrzebna jest ciężka praca. Duża ilość ludzi w dalszym ciągu próbuje pójść na skróty i w jakiś sposób poradzić sobie z tym szybciej. Diety cud, magiczne zabiegi i tabletki, które mają pomóc nam zrzucić 10 kilogramów w przeciągu zaledwie tygodnia – to tylko niektóre pomysły sprzedawców, którzy chcą wykorzystać słabość i łatwowierność swoich klientów. A my dajemy się na to nabrać, bo tak bardzo zależy nam na szybkich efektach.
Niestety, droga do idealnej sylwetki jest prosta – trzeba porzucić wymówki i zaakceptować fakt, iż przyszedł czas na zmiany. 

Czas na zmiany!

A jakie to zmiany? W pierwszej kolejności na pewno należy zastanowić się nad tym, czy spożywane przez nas jedzenie jest na pewno dobre. Od razu powinno się wykluczyć wszystkie niezdrowe przekąski, słodycze i słodkie napoje. Nie obawiaj się jednak – wcale nie oznacza to, że nigdy już nie będziesz ich jeść.
W momencie, gdy uda Ci się osiągnąć wymarzoną wagę – będziesz mógł powoli wprowadzać ulubione posiłki i jednocześnie zachowywać stałą cyfrę na wadzę. Na początek konieczna będzie jednak rezygnacja z nich i zwracanie uwagi także na wielkości naszych posiłków.
Bardzo istotne są także ćwiczenia fizyczne.Bardzo często wydaje nam się, że jemy zdrowo i niewiele – a okazuje się, że choć faktycznie na naszym talerzu nie znajduje się nic złego – przesadzamy z ilością i w dalszym ciągu nie chudniemy. Konieczne jest osiągnięcie deficytu kalorycznego w stosunku do liczby spożywanej przez nas do tej pory. 

Bardzo istotne są także ćwiczenia fizyczne.

Jednocześnie nie możemy również zapomnieć o ćwiczeniach fizycznych. Bardzo wiele osób próbuje się z tego wywinąć i ograniczyć ruch do minimum – niestety, nie da się tego obejść. Nie musimy od razu przebiec maratonu, tym bardziej jeżeli do tej pory byliśmy raczej typem kanapowca – ale ważne są małe zmiany.
Na początek można spróbować zamienić samochód na rower lub po prostu więcej spacerować. Z czasem warto jednak zastanowić się nad zakupem butów do biegania czy karnetu na siłownię. W ten sposób cały czas robimy postępy i jesteśmy otoczeni ludźmi, którzy motywują nas do działania. Najważniejsze jest to, aby znaleźć sobie taką dyscyplinę, która faktycznie będzie sprawiać nam radość.
W innym przypadku możemy spodziewać się, że szybko zrezygnujemy – a zaraz za tym pójdą odstępstwa dietetyczne i znowu będziemy zmuszeni zaczynać od nowa. 

Podsumowanie

Odchudzanie nie jest łatwe i dla wielu osób nie jest także wcale przyjemne. Możemy Ci jednak obiecać, że w którymś momencie to się zmieni i zaczniesz zauważać, że nie jest już tak trudno. Wraz ze spadkiem kilogramów i możliwościom kupowania mniejszych rozmiarów ubrań – nie mamy już ochoty rezygnować.
Warto więc pomęczyć się przez kilka miesięcy, gdyż one i tak przeminą – a Ty w tym czasie możesz stać się kimś o wiele bardziej pewnym siebie i szczęśliwszym. Pamiętaj jednak, żeby zabrać się do tego rozsądnie – nie próbuj niczego przyspieszać, gdyż twój organizm potrzebuje trochę czasu.
Na pewno przeszły Ci przez głowę głodówki i cudowne diety, ale poprzez ich stosowanie tylko rozregulujesz sobie metabolizm i sprawisz, że potem będzie Ci o wiele trudniej schudnąć. Podejmij ostateczną decyzje, iż tym razem zaangażujesz się w 100 % i przejdź przez cały proces tak, jak zrobiły to już tysiące innych osób. A potem ciesz się efektami. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj