Jak zachować piękną skórę w czasie ciąży?

0
Rate this post

Skóra w ciąży może zmienić się nie do poznania, a wszystko za sprawą burzy hormonalnej, która zachodzi w tym czasie w ciele kobiety. Nawet jeśli do tej pory skóra była w idealnym stanie i nie było z nią żadnych problemów, może to się zmienić w czasie ciąży.

Zazwyczaj ciężarne kobiety skarżą się na nadmierne przesuszenie, a co za tym idzie – wrażliwość skóry.

Dzieje się tak, ponieważ hormony ciążowe wpływają na włókna kolagenu i elastyny, które odpowiadają za stan i elastyczność skóry. Stają się one delikatne i mniej elastyczne, stąd łatwiej o podrażnienia. W takiej sytuacji, w niektórych miejscach na ciele mogą pojawiać się pojawiają się swędzące, zaczerwienione zmiany. Najczęściej mogą występować na przedramionach, szyi i głowie.

Aby podrażniona skóra nie stała się kolejną dolegliwością ciążową i nie stała nam na drodze do cieszenia się z tego wyjątkowego stanu, warto zadbać o skórę w sposób szczególny. Przede wszystkim powinno się używać w tym okresie dermo kosmetyków czyli takich, które są na pograniczu kosmetyku i leki i można je kupić w aptece. Są korzystniejsze, ponieważ opierają się na bezpiecznych składnikach, dzięki którym możemy uniknąć podrażnień. Wśród tych kosmetyków natomiast należy wybierać odpowiednie, przeznaczone dla cery wrażliwej. Najczęściej zawierają one takie składniki, jak wazelina, gliceryna, masło Thea czy oliwa z oliwek.

Zazwyczaj ciężarne kobiety skarżą się na nadmierne przesuszenie, a co za tym idzie – wrażliwość skóry.Warto żeby były również wyposażone w filtry przeciwsłoneczne o mocy min. SPF 30, ponieważ skóra wrażliwa nie może być poddawana dodatkowo działaniu promieni słonecznych w sposób intensywny.

Ważna jest tu także regularność – nie wystarczy użyć kremu czy balsamu raz na tydzień. Należy je wsmarowywać regularnie, po każdym, nie trwającym zbyt długo prysznicu. A do samej kąpieli trzeba używać łagodnych preparatów, takich jak olejki, które zostawiają na ciele warstwę ochronną.

Dbając o twarz należy natomiast trzymać się zasady, że na dzień używamy kremu ochronnego i fluidu o lekkiej konsystencji, a wieczorem, po demakijażu smarujemy twarz kremem ze składnikami regenerującymi. Także do demakijażu należy używać delikatnych kosmetyków przeznaczonych do cery wrażliwej.