Jak dbać o skórę tłustą?

0
Rate this post

Błyszcząca się skóra, zaskórniki, niedoskonałości, wypryski, ziemisty odcień skóry, a także wrażliwość na działanie czynników atmosferycznych i chemicznych to typowe problemy występujące przy tłustej cerze.

Dbanie o tego typu skórę wymaga specjalnych zabiegów i wiedzy. W jaki sposób pielęgnować więc tłustą skórę, aby zachowała zdrowy i piękny wygląd?

OCZYSZCZANIE I PIELĘGNOWANIE TŁUSTEJ SKÓRY

Pielęgnacja tłustej skóry przebiega w 3 krokach.

  1. Aby oczyścić tłustą skórę najlepiej używać delikatnych żeli i bezalkoholowych toników oraz kosmetyków dla cery tłustej. Unikać należy za to mydła, mleczek i specyfików na bazie alkoholu. Używanie ich prowadzi do wzmożonej produkcji łoju oraz podrażnień, a w konsekwencji pogorszenia stanu skóry.
  2. Raz lub dwa razy w tygodniu dobrze też zrobić peeling lub nałożyć maseczkę ziołową. Za ich pomocą odetka się pory i zapobiegnie powstawaniu wyprysków.
  3. Skóra tłusta wymaga nawilżenia kremami o lekkiej konsystencji na przykład żelu. Odpowiednio dobrany krem powinien też zmatowić, hamować wydzielanie sebum oraz poprawiać ukrwienie skóry.

OCZYSZCZANIE I PIELĘGNOWANIE TŁUSTEJ SKÓRYWŁAŚCIWE KOSMETYKI

Najdłużej utrzymają się podkłady na bazie wody, czyli fluidy (kupić je można już od kilku złotych za opakowanie). Latem do wyrównania kolorytu skóry można używać kremów koloryzujących. Sprawdza się również podkłady nawilżające. Unikać powinno się jednak rozświetlających podkładów, ponieważ podkreślają wszelkie niedoskonałości i błyszczenie skóry, a także tłustych oraz ciężkich podkładów bezwodnych.