Jak dbać o siebie i swoją rodzinę, by być zawsze energicznymi?

0
Rate this post

Każda kobieta chciałaby pozostać promienna, aktywna i zdrowa przez długi czas. Jak dbać o siebie, aby zachować swój wygląd, zdrowie i ducha?

Nie zapominaj o sobie

Współczesna kobieta chce dobrze wyglądać, zawsze być w dobrej formie, siły i energii do całkowitego oczyszczenia. Umieć wszystko – być dobrym pracownikiem, ukochaną Matką i piękną kobietą. Często jest to kobieta, która w dużym stopniu decyduje o stylu życia rodziny, zdrowym lub niezdrowym uzależnieniu. Najczęściej czuje się odpowiedzialna za problemy zdrowotne pozostałych członków rodziny, chodzi z nimi do placówek opieki zdrowotnej, pomaga przestrzegać zaleceń lekarzy i podjąć niezbędne leczenie. Ale pamiętając o innych, często się pomijamy.

Po kilku latach w lustrze widzimy już niekoniecznie energiczną i piękną kobietę, ale szara cera i przygnębienie kipiące z twarzy. To już nie jest dla niej ważne, ponieważ nawet nie może iść do teatru. Serce nie pozwala – boli, a najczęściej spowodowane jest to miażdżycą. Starość przyszła wcześniej niż planowano i “bije” mocniej, zgodnie z przeznaczeniem. Tak więc o sobie, swoim pięknie i zdrowiu trzeba teraz myśleć! Zamiast majstrować nad kolejną nową zmarszczką i wyglądem, lepiej trzymać się zdrowej diety. Jak wiadomo, o dobrym wyglądzie decyduje nie tylko dziedziczność, codzienne nawyki i środowisko, w którym się znajdujemy, ale także nasza dieta.

Nie zapominaj o sobieKwasy tłuszczowe omega-3 dla zdrowia

Również bardzo potrzebne kwasy tłuszczowe omega-3 możemy uzyskać z jedzeniem. Te niezbędne kwasy tłuszczowe pomagają mózgowi aktywnie pracować, zachować ostrość myślenia i wzmocnić pamięć. Pomaga zwalczyć wahania nastroju, dba o nawilżenie skóry i zapobiega powstawaniu suchego oka, które występuje podczas długotrwałej pracy przy komputerze. Zachowują elastyczność naczyń krwionośnych, obniżają poziom cholesterolu i tworzenie się skrzepów krwi, zmniejszając w ten sposób ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych.

Kwasy tłuszczowe omega-3 (DHA i EPS) występują tylko w rybach, więc aby pomieścić wymaganą ilość tych kwasów tłuszczowych, ludzie codziennie jedzą co najmniej 35 g tłustych ryb. Jedząc regularnie ryby, dajemy swojemu ciału dużo, ale często trzeba mieć też na uwadze, że w rybach gromadzą się różne zanieczyszczenia środowiska-takie jak dioksyny i metale ciężkie. Całkowite oczyszczenie z zanieczyszczeń środowiska jest możliwe tylko w formie przemysłowej.