Dlaczego wciąż wystarczająco o siebie nie dbamy?

0
Rate this post

Mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach mamy dostęp do wszystkiego. Każdego dnia na rynku pojawia się coś nowego i coś, co jest lepszej jakości, niż dotychczas znana nam wersja. Możemy przebierać w przeróżnych produktach i dopasować każdy element do swoich potrzeb. A jednak, pomimo iż mamy taką możliwość – nie zawsze chcemy z tego korzystać. Obawiamy się nowości, zmian i tego, czego nie znamy.
Wolimy tkwić w naszej strefie komfortu i pozwalać na to, aby omijały nas pozytywne aspekty rozwoju. Każde takie zachowanie skutkuje niestety tym, że nie dbamy o siebie wystarczająco i zaniedbujemy zarówno nasze zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. 

Jak bronić się przed starzeniem?

Naukowcy każdego dnia opracowują nowoczesne metody przeciwdziałania starzeniu się i próbują pomóc nam zachować młodość i siły witalne.
Obecnie jesteśmy w stanie zażywać 100 % naturalne suplementy i lekarstwa, które nie powodują żadnych skutków ubocznych i jednocześnie zapewniają nam wszystko to, czego nie możemy uzyskać z innych źródeł.
Dysponujemy środkami do walki ze słabościami swojego organizmu, ale nie korzystamy z nich. Nie to jest jednak najgorsze – każdego dnia sami w dalszym ciągu świadomie pogarszamy swój stan. 

Kolejny duży problem w Polsce – nadwaga i otyłość!

Problem nadwagi w Polsce jest już bardzo zaawansowany i nie wygląda na to, że wprowadzamy jakiekolwiek pozytywne zmiany. Zamiast wykluczać ze swojej diety niezdrowe jedzenie i faktycznie dbać o odpowiednią ilość warzyw i owoców – my w dalszym ciągu wolimy wybierać pizzę, hamburgery i frytki.
Nie lubimy spędzać zbyt dużej ilości czasu w kuchni i jesteśmy w wiecznym biegu, więc takie odżywianie się wydaje nam się mieć największy sens. Ignorujemy oczywiste Kolejny duży problem w Polsce - nadwaga i otyłośćwskazówki naszego organizmu, a wszelkie negatywne objawy zrzucamy na stres w pracy. A bóle stawów i problemy z oddychaniem mogą pojawić się bardzo szybko. Niedługo po tym możemy spodziewać się cukrzycy, a w końcu nawet zawału serca.
Najgorsze jest w tym wszystkim to, że nie ignorujemy tylko swojego zdrowia – nie dbamy również o naszych najmłodszym. Wielokrotnie mówiono już o tym, że nawet w szkołach są one w stanie bez żadnego problemu zaopatrzyć się w wysokokaloryczne i bardzo niezdrowe przekąski. W takim wypadku trudno im się dziwić, że to właśnie po to sięgają najczęściej. 

Sport to zdrowie – czy nadal panuje takie przekonanie?

Bardzo dużym problemem jest także brak jakiegokolwiek ruchu. Nasz wolny czas wolimy spędzać na kanapie przed telewizorem niż wybrać się na spacer bądź wspinaczkę. Doskonale wiemy, że każdy lekarz zaleca nam przynajmniej minimalną dawkę ruchu w ciągu tygodnia, ale swoje lenistwo tłumaczymy sobie zapracowaniem i brakiem czasu.
Nie da się ukryć – nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na regularne uczęszczanie na zajęcia fitness bądź siłownię. Każdy może jednak podejmować zdrowsze i mądrzejsze wybory poprzez przesiadkę na rower bądź częstsze korzystanie ze schodów zamiast windy. Musimy przestać ignorować nasz własny głos rozsądku, który na pewno przez cały czas podpowiada nam, że robimy źle.
Wydaje nam się, że mamy o wiele więcej czasu niż faktycznie go jest. A wraz z wiekiem będzie nam niestety co raz trudniej. Pamiętajmy, że to właśnie dzisiejsze wybory będą mieć wpływ na to, z czym przyjdzie nam się mierzyć w przyszłości. Spójrzmy na osoby starsze dookoła nas i zastanówmy się czy cierpią one obecnie na jakieś dolegliwości, które wynikają właśnie z zaniedbań, których dopuścili się będąc w naszym wieku. 

Nałogi – ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia.

Możemy od razu zapewnić Cię, że palenie papierosów i nadużywanie alkoholu na pewno kiedyś Ci o sobie przypomni.
Jeżeli myślisz sobie teraz, że nie ma to żadnego znaczenia i jesteś przecież młody i zdrowy – pamiętaj, że każda z osób, która walczy z nowotworem płuc lub marskością wątroby Nałogi - ogromne zagrożenie dla naszego zdrowiamyślała sobie kiedyś to samo. Taka już jest ludzka natura, wybieramy chwilową radość i nie myślimy o przyszłości.
Zamiast dbać o swoje zdrowie, my skupiamy się na tym, aby cieszyć się dniem dzisiejszym. Niestety, nie zawsze mamy taką możliwość. Pamiętaj, że niektóre choroby nie będą zwracać uwagi na to, że jesteś jeszcze młody i masz przed sobą całe życie. Jeżeli nie będziesz o siebie dbać to może okazać się, że nie masz go już wcale tak wiele. 

Podsumowanie

Mamy nadzieje, że w najbliższym czasie coś zacznie się zmieniać i faktycznie zdamy sobie sprawę z tego, że wiele chorób jest efektem naszych własnych negatywnych wyborów. Nie musimy od razu ograniczać się w każdej kwestii, ale warto zacząć zwracać uwagę na to, co robimy.
Jeżeli przynajmniej postaramy się jeść lepiej – zadbamy o siebie. Jeżeli raz na jakiś czas udamy się na przebieżkę lub spacer – zadbamy o siebie. A jeżeli zdecydujemy się na rzucenie palenia i ograniczymy alkohol do minimum – zadbamy i o siebie i o ludzi dookoła.
Małe, ale przemyślane zmiany mogą odmienić nasze życie i sprawić, że będziemy cieszyć się nim przez wiele pięknych lat. Nie odbierajmy sobie tej szansy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj