Czym jest cellulit i jak z nim walczyć?

0
Rate this post

Słowo cellulit jest znane niemal każdej kobiecie. Śni się po nocach szczególnie intensywnie, kiedy zbliża się lato, czyli pora krótkich spodenek i kostiumów kąpielowych. Każda z nas wie, jak cellulit wygląda, jednak czy wiemy skąd się bierze i jak z nim walczyć?

Dlaczego powstaje cellulit?

Cellulit to defekt skóry, który potocznie nazywa się skórka pomarańczową lub materacem, ze względu na charakterystyczne wgłębienia w skórze, szczególnie gdy ją ściśniemy palcami. W zależności od stadium, zmiany te są mniej lub bardziej intensywne. Skóra ma taki wygląd, ponieważ tkanka tłuszczowa pod nią zgromadzona ulega zmianom, staje się nierówna i pofałdowana.

Szczególnie często dzieje się to w takich partiach ciała, jak uda, biodra i pośladki, jednak nie wyklucza to niestety innych miejsc, z piersiami włącznie.
Przyczyną powstawania zaburzeń struktury tkanki podskórnej są najczęściej wahania hormonów, a dokładnie estrogenu. Dlatego właśnie cellulit najczęściej dotyka kobiety.

Czy można przeciwdziałać powstawaniu cellulitu?

Nasuwa się pytanie, czy w związku z podłożem hormonalnym powstawania cellulitu, można mu przeciwdziałać? Odpowiedź brzmi: tak. A najbardziej pomoże temu zdrowy tryb życia. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia skórki pomarańczowej na naszym ciele, należy się dużo ruszać, najlepiej na świeżym powietrzu, stosować zdrową, zbilansowana dietę, aby nie doprowadzić do nadwagi.

Czy można przeciwdziałać powstawaniu cellulituSprzymierzeńcem cellulitu jest dieta bogata w węglowodany, zatem mając tendencję do cellulitu dobrze jest spożywać produkty o niskim indeksie glikemicznym. Złą wiadomością dla amatorek wylegiwania się w wannie jest również to, że powstawaniu cellulitu sprzyjają długie kąpiele w gorącej wodzie.

Co robić jeśli cellulit już jest?

Pomocne w redukowaniu cellulitu są masaże, takie jak drenaż limfatyczny czy zabiegi w wyspecjalizowanych gabinetach kosmetycznych, jak np. enderomologia. Jednak zabiegi takie są kosztowne i z tego powodu nieosiągalne dla większości kobiet. Dobrą propozycją mogą tu więc być kosmetyki. Przybierają one formę różnych kremów, balsamów, żeli, mleczek czy olejków.
Świetnie sprawdza się np. mleczko redukujące cellulit marki Yves Rocher czy serum na cellulit Pomarańczowa Skórka marki Bielenda. Więcej propozycji kosmetyków pomagających w walce z cellulitem można znaleźć na okazje.info.