5 złotych zasad pielęgnacji skóry zimą

0
Rate this post

Zima przychodzi z dużą prędkością i podobnie jak nasza garderoba, nieuniknione jest dostosowanie naszych zabiegów kosmetycznych do sezonu. Nawiasem mówiąc, w kwestiach pielęgnacji cery, podobnie jak w przypadku garderoby, bardzo ważne jest aby dopasować kosmetyki, które stosujemy do panujących na zewnątrz temperatur.

Niskie temperatury narażają cię na więcej niedogodności spowodowanych suchością skóry, a także jej pękanie spowodowane przez lodowate wiatry i zatkane pory.

Zmień swój płyn do demakijażu i zwróć uwagę na jego pigmentację: oto 5 wskazówek, jak utrzymać swoją cerę w dokonałbym stanie przez całą zimę.

1. Zmiana produktów do demakijażu

Jak już wcześniej zostało napisane – podczas zimowego klimatu panujące na zewnątrz zimne temperatury, ale także i ogrzewanie, które ma wpływ na nas w domu czy w pracy warto zwrócić uwagę na odpowiedni produkt do demakijażu twarzy. To podstawa, by utrzymać cerę w dobrej kondycji.

Musisz dopasować rytuał oczyszczania twarzy do pory roku. Zarówno rano, jak i wieczorem powinnaś przeprowadzić proces demakijażu. Rano, ponieważ w domu włączone jest ogrzewanie i przez to na naszej twarzy w nocy osiada więcej brudu. Wieczorem – ponieważ po całym dniu nasza cera musi zostać odpowiednio zaopiekowana.

  • Dodatkowo warto też zwrócić uwagę, że produkt należy dobierać do rodzaju cery. Skóra sucha potrzebuje kosmetyków w postaci mleczka lub kremu.
  • W przypadku skóry trądzikowej najlepiej będzie używać delikatnej pianki lub żelu do oczyszczania twarzy.
  • Produkty w postaci olejów są również bardzo skuteczne, szczególnie te, które po dodaniu wody zamieniają swoją konsystencję. Te produkty pozwalają oczyścić skórę jeszcze lepiej niż poprzednio wymienione produkty.

2. Nie skąp na produkty złuszczające

Jesteśmy przyzwyczajeni do złuszczania skóry w okresie letnim. Jest gorąco, pocisz się, a skóra ma tendencję do przeciążenia i łatwiej jest włączyć złuszczanie do codziennego życia. Ale jest to również konieczne w zimie ! Nie skąp na produkty złuszczające

Skóra zimą jest bardziej wrażliwa, dlatego lepiej wybrać peelingi drobnoziarniste lub enzymatyczne. Nie warto narażać skóry na zbyt mocne złuszczanie, ponieważ możemy doprowadzić do jeszcze szybszego pękania naskórka. Złuszczanie pomaga pozbyć się martwych komórek skóry, a to oznacza, że inne produkty dobrze wnikają w cerę.

Dobrym domowym sposobem złuszczania naskórka jest ryż, który jest delikatny dla skóry, pomaga pozbyć się martwych komórek i nadaje skórze aksamitną miękkość.

3. Ochrona przed promieniowaniem UVB

Oczywiście promienie UVB są silniejsze w cieplejszych miesiącach (te konkretne promienie różnią się w zależności od położenia geograficznego, pory dnia i pory roku), ale mimo to nie znikają całkowicie w okresie zimowym. Dlatego ważne jest, aby nadal używać kremów o szerokim spektrum działania, takich jak kremy o SPF co najmniej 30, ponieważ promienie UVB mogą przenikać do głębszych warstw naskórka i powodować uszkodzenia.

Słabsze promieniowanie UVB w chłodniejszych miesiącach sprawia, że warto wypróbować niektóre zabiegi – takie, jak pigmentacja, mikrodermabrazja czy peelingi kwasami.

4.  Zima to sezon, w których stosowanie maseczek to podstawa.

Skóra jest odwodniona i podrażniona, ponieważ poziom wilgoci spada, a zatem woda w powietrzu (i naskórku) odparowuje szybciej. Oznacza to, że składniki odżywcze gorzej wnikają do skóry, przez co cera jest sucha i zrogowaciała, a tego nikt z nas nie pożąda.

Robienie maseczek po złuszczaniu jest bardzo ważne. Dzięki nich uzyskasz lepszą penetrację skóry przez składniki odżywcze. Najlepiej nadają się maski zawierające kwas hialuronowy i przeciwutleniacze.

Zima to sezon, w których stosowanie maseczek to podstawa.Naturalne składniki są bardziej odpowiednie dla wrażliwej skóry lub tych, którzy chcą uniknąć nakładania zbyt dużej ilości chemikaliów na twarz. Dla takich osób też jest sposób: wybierz maski zawierające ekstrakty roślinne, takie jak żywokost lub rumianek i aloes.

5. Dostosuj kremy nawilżające do rodzaju Twojej cery

Wreszcie ważne jest, aby mówić o nawodnieniu. W Twojej kosmetyczce na pewno powinna nastąpić znacząca zmiana jeśli chodzi o krem nawilżający. Zimą używamy zupełnie innych kremów niż latem, ale pamiętaj by ten krem dobierać też do rodzaju swojej cery.

Do cery suchej warto stosować kremy tłuste, bogate w składniki odżywcze. Skóra tłusta czy trądzikowa może już tego nie unieść, dlatego w takich przypadkach warto stosować sebum nawilżające. Najważniejsze jest, aby słuchać własnej skóry i być w stanie się dostosować.